Sugrįžimas į hobi po 33 metų

Sugrįžimas į hobi po 33 metų

Pirmas modelis po 33 metų baigtas. Aš grįžau į modeliavimą.

XVIII a. pomorų pirklių eldijos modelis

Labai daug kas pasikeitė nuo tada, kai paskutinį kartą laikiau rankose žirkles ir klijus – daugybė knygų ir brėžinių, modeliavimo rinkiniai, įrankiai, klijai, popierius ir spausdinimo kokybė, lazeriu pjaustytos detalės, CAD ir 3D spausdinimas. Taigi, aš vėl naujokas, tik žinantis savo ankstesnes klaidas ir prisimenantis bjaurų silikatinių popieriaus klijų kvapą bei skonį iš praeito amžiaus 90-ųjų metų pradžios.

Mano noras yra kurti burlaivių modelius nuo nulio, bet dabar, kad pamiklinčiau pirštus, nusprendžiau vėl pradėti nuo rinkinių. Šiuo metu man įdomu mokytis ir lyginti skirtingų leidyklų technologijas – kaip kuriamas dizainas, kokia yra spausdinimo kokybė ir surinkimo technologija. Labiausiai mane domina tai, kaip skirtingi autoriai kuria korpusus ir daro apkalimą.

Užsisakiau kelis rinkinius iš Lenkijos, Ukrainos ir Lietuvos leidyklų, o jeigu yra galimybė - pilnus komplektus su priedais ir lazeriu pjaustytomis detalėmis. Viski modeliai 1:100 masteliu, 30–40 cm ilgio ir vidutinio sudėtingumo. Tačiau ne visi mane domina savo istorija ir konstrukcija, todėl visų baigti tikrai neplanuoju. Tiesiog noriu ištirti, kas dabar yra rinkoje ir ką noriu toliau veikti su šiuo gėriu. Taigi, dabar čia yra mano žaidimų aikštelė 🙂