Atraminės reakcijos

Velykinis sveikinimas konstruktoriaus stiliumi

 

Atvirukas

 

Šiandien Benedikto Vanago įrašas atvėrė ir mano kūrybines čakras (tokius gan giliai slypinčius ir labai nepakartojamus daiktus). Tad sveikinu visus kolegas konstruktorius su pavasariu ir šiuo įrašu linkiu sveikatos bei stiprybės visų rūšių jūsų pamatams :o) O kad įrašas nebūtų toks sausas, pabaigoje rasite ir simbolinę Velykinę dovanėlę.

 

STAAD atraminės reakcijos

Aš beveik nuo pat savo gimimo (kaip konstruktoriaus), skaičiuoju su STAAD programine įranga, tad nuo to ir pradėsiu. Grafiškai STAAD pateikia atramines reakcijas atskirai kiekvienam apkrovų deriniui, o lentelėse - visas atramines reakcijas, reakcijų santrauką ir kiekvieno taško didžiausių ir mažiausių reakcijų išranką:

 

STAAD atraminės reakcijos

 

Tekstiniame rezultatų faile, ANL formatu, atraminės reakcijos kiekvienam taškui yra pateikiamos sąrašu:

 

STAAD atraminių reakcijų sąrašas rezultatų ANL faile

 

Atraminės reakcijos skaičiavimų ataskaitoje

 

Anksčiau skaičiavimų ataskaitose pateikdavau atraminių taškų schemą

 

Atraminių reakcijų schema

 

ir atraminių reakcijų išrankos sąrašą

 

Atraminių reakcijų sąrašas

 

Tokiu būdu pateiktus rezultatus pamatų projektuotojai galėjo kopijuoti į ODS ar XLS lenteles ir rūšiuoti, analizuoti. Nors rezultatų informacija pateikiama pilnai, tačiau toks skaičiavimų rezultatų pateikimo būdas neatrodė pats tinkamiausias ir ieškojau efektyvesnių sprendimų. Nuo 2018-ųjų savo skaičiavimų ataskaitose pradėjau naudoti suvestinius atraminių reakcijų planus.

 

Suvestinis atraminių reakcijų planas

 

Atraminių reakcijų planas

 

Plane pagal didžiausią ašinę jėgą atraminiai taškai yra pažymimi spalviniais kodais ir prie kiekvieno taško yra pridedama lentelė su atraminių reakcijų išranka pagal 3 pavojingiausius apkrovų derinius: pagal didžiausią ašinę jėgą, didžiausią lenkimo momentų poveikį ir pamato vertimą (sąlyginai mažiausios ašinės jėgos ir didžiausio lenkimo momento derinį):

 

Atraminių reakcijų lentelė

 

Toks atraminių reakcijų pateikimo būdas leidžia vizualiai įvertinti ašinių jėgų pasiskirstymą, atlikti skaičiuojamojo modelio kontrolę bei sutaupyti daug laiko apkrovų derinių analizei, ieškant pavojingiausių apkrovų derinių, bei išsaugoti medį.

 

Nemokama paslaugėlė konstruktoriams

 

Nuo Velykų iki karantino pabaigos aš paruošiu suvestinius atraminių reakcijų planus .dwg formatu pagal jūsų atsiųstus duomenis be jokių įsipareigojimų. Kad būtų įtikinamiau, pakartosiu - be jokių įsipareigojimų. Net neprašysiu atsiųsti atsiliepimo ar pabandyti BricsCAD, nors ir taip aišku, kad labai lauksiu visų pastebėjimų ir atsiliepimų, ir žinoma, aš labai rekomenduoju pabandyti BricsCAD :).

 

Taigi, paruošti suvestinį atraminių reakcijų planą karantino sąlygomis yra visai nesunku, jums nieko nekainuoja ir net neskauda. Tereikia atsiųsti reikiamus duomenis el.paštu ir mėgautis gautu rezultatu.

 

Duomenys atraminių reakcijų plano paruošimui

 

  1. Jeigu skaičiavimai atlikti su STAAD, pakanka ANL rezultatų failo su atraminių reakcijų išranka
  2. Kita programine įranga ar rankiniu būdu atliktiems skaičiavimams yra reikalingi šie duomenys:
    • atraminių taškų koordinačių žiniaraštis,
    • atraminių reakcijų sąrašas CSV, TAB-delimited, ODS ar XLS formatu,
    • koordinačių sistema ir matavimo vienetai

 

Duomenis atsiųskite man el.paštu Vaidas [eta] Guogis [taškas] LT

 

Išsaugokite dar vieną medį - kurkite vieno lapo suvestinius atraminių reakcijų planus ir nespaudinkite daugybės reakcijų išrankos sąrašų lapų skaičiavimų ataskaitose